Wernisaż wystawy malarstwa Włodzimierza Dąbkowskiego pt. "Miraże rzeczywistości"

14 maja 2024 (Wtorek)
Mała Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 63

Wystawa „Miraże rzeczywistości” autorstwa Włodzimierza Dąbkowskiego prezentuje malarstwo artysty, które jest opowieścią o świecie i ludziach zagubionych w szaleńczym pędzie ku autodestrukcji. Wyrazem tej osobistej sztuki są smutne, odrealnione i czasem przerażające obrazy, które jednak często dają nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone.

Włodzimierz Dąbkowski urodził w Zambrowie w 1966 roku. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku artystyczno-pedagogicznego. Jest członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w renomowanych galeriach i muzeach w Polsce. Jego prace były prezentowane między innymi w Galerii Kolor w Kazimierzu Dolnym, Galerii Pod Arkadami w Łomży czy Galerii Spodki w Białymstoku.

Wystawa „Miraże rzeczywistości” jest kontynuacją artystycznej podróży Dąbkowskiego przez jego osobisty świat malarski.

Wystawa czynna do 12 czerwca 2024 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 oraz zgodnie z kalendarzem imprez.