Aleksandrie 2019 - wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Siedlce

17 grudnia 2019 (Wtorek)
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Aleksandria to prestiżowa nagroda Prezydenta Miasta Siedlce. Po raz pierwszy ufundowana została w 1996 roku. Wbrew istniejącym trendom jest nagrodą honorową, pozbawioną dodatkowych gratyfikacji. Wyróżnia osoby i instytucje, które swoją pracą, talentem, umiejętnościami i społecznikowską pasją przyczyniły się do rozwoju Siedlec w różnych sferach życia. Nagroda nosi historyczną dla naszego miasta, nazwę „Aleksandria”. Przypomina XVIII-wieczny rozkwit Siedlec pod rządami księżnej Aleksandry z Czartoryskich Ogińskiej. Za jej sprawą powstały wówczas w Siedlcach najważniejsze, do dziś istniejące obiekty architektoniczne z ratuszem i pałacem na czele. Była miłośniczką i mecenasem sztuki, założycielką pięknego parku krajobrazowego, z którego okrojonej formy korzystamy do dzisiaj. Od 2007 roku przyznawane są także SuperAleksandrie.